keep it fresh logo
fresh menu leftfresh menu right
fresh photo

"Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

Aleksander Kamiński


Home Z życia szkoły Uroczystości "KATYŃ - GOLGOTA WSCHODU"
"KATYŃ - GOLGOTA WSCHODU" PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 kwietnia 2012 06:24

"Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy".

Jan Paweł II

Dnia 13 kwietnia 2012r. w naszej szkole obchodzony był "DZIEŃ KATYŃSKI" upamiętniający 69 rocznice odkrycia przez Niemców w okolicach Katynia masowych grobów polskich oficerów pomordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku. Głównym punktem obchodów była uroczysta akademia "KATYŃ - GOLGOTA WSCHODU" przygotowana przez nauczyciela historii p. Marię Woszczyk. Oprawę muzyczną przygotowała p. Anna Kimmer, prezentację multimedialną p. Maria Stępień, dekoracje: p. Paweł Siekierski, p. Bożena Stępień i p. Katarzyna Klemczak.Wykonawcami byli uczniowie klasy Ic oraz uczennica klasy IIIb Aleksandra Gajda. Piosenki zaśpiewały: Angelika Gapik, Natalia Przyszewska, Sylwia Hańczka, Izabella Kaliska.

Akademia byla wzruszającą lekcją patriotyzmu. Przybliżyła uczniom wiadomości o zbrodni dokonanej na polskich oficerach. Wysłuchali oni przejmujących wierszy i piosenek poruszających tematykę katyńską, listów pisanych do swoich najbliższych oraz informacji o losach polskich oficerów wziętych do sowieckiej niewoli. W trakcie recytacji i śpiewu odbywała się prezentacja multimedilana zawierająca fragmenty dokumentów, listów, zdjęć z ekshumacji zwłok oraz fragmentów filmu Andrzeja Wajdy "Katyń".

Zmieniony: czwartek, 08 maja 2014 16:44
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, php4 hosting. Valid XHTML and CSS. Modified by tomacher